USŁUGI

Pompy ciepła

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze. Ich praca nie opiera się na procesie spalania, zatem nie generują spalin i żadnych innych zanieczyszczeń. Wykorzystują energię ze środowiska naturalnego – z wody, gruntu, powietrza.

Wybór rodzaju pompy podyktowany jest przede wszystkim indywidualnymi możliwościami inwestora. Być może masz niewielką powierzchnię gruntu – wówczas najprawdopodobniej będziesz zmuszony do wybrania powietrznej pompy ciepła.

Zasada działania pomp ciepła

Za pomocą procesów termodynamicznych, urządzenie przetwarza energię pierwotną i dostarcza ją do domowej instalacji grzewczej – według naszych indywidualnych potrzeb. Pompy mogą być zasilane prądem elektrycznym lub gazem.

Zalety ogrzewania pompą ciepła

Pompy ciepła to technologia przyjazna środowisku - w stosunku do kotłów gazowych obniża emisję CO2 średnio o 20%. Sama w sobie nie emituje szkodliwych spalin. Za wyborem tego ekologicznego rozwiązania przemawia także możliwość uzyskania dofinansowania z funduszy unijnych. Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła oznacza także niższe koszty eksploatacyjne niż w przypadku kotła gazowego. To będzie także dodatkowym atutem, jeśli będziesz chciał/a sprzedać dom. Ogrzewanie pompą ciepła eliminuje konieczność budowy komina spalinowego, czyszczenia go oraz wykonywania pomiarów spalin. Pompy ciepła to inwestycja ekologiczna i ekonomiczna!

Szybki i fachowy montaż pomp ciepła

Nasza firma KONERA oferuje profesjonalny montaż pomp ciepła. W branży działamy od 20 lat – przez ten czas zdążyliśmy zgromadzić wiedzę i doświadczenie potrzebne w naszej codziennej pracy. Nasi pracownicy to wysoko wykwalifikowani eksperci, którzy służą profesjonalnym doradztwem. Z ich pomocą będziesz mógł/mogła wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom.

Zanim jednak zajmiemy się montażem pompy ciepła, musimy oszacować zapotrzebowanie cieplne domu – na jego podstawie będziemy mogli dobrać pompę o odpowiedniej mocy oraz jej typ. Dopiero wtedy możemy zabrać się do faktycznej pracy.

Chcesz zainwestować w pompę ciepła? Zakład instalacyjny KONERA zaprasza do kontaktu! Po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia, wykonamy dla Ciebie wstępną wycenę usługi. Dane do kontaktu znajdziesz u dołu stronu lub w zakładce Kontakt. Czekamy na telefon od Ciebie!

Zakład Instalacyjno-Usługowy Konera

ul. Gajowa 41, 85-087 Bydgoszcz tel: 52 316 28 85, 691 485 320 biuro@konera.com.pl